piątek, 1 grudnia, 2023

5 km nowych tras rowerowych w gminie Świdnica

Data:

Udostępnij przez:

Miłośnicy dwóch kółek mają powody do radości. W gminie Świdnica otwarto trzy nowe trasy rowerowe typu singletrack. Ich łączna długość wynosi 5 km.

Trzy nowe trasy singletrack w gminie Świdnica znajdują się na terenie gminy Bystrzyca Górna. Ich początek znajduje się przy boisku sportowym w Bystrzycy Górnej.

Trasa ołowiana ma długość 1,5 km. Jest to trasa łatwa, przeznaczona dla początkujących. Trasa srebrna ma długość 2,5 km. Jest to trasa o średnim stopniu trudności. Trasa cynkowa ma długość 1 km. Jest to trasa trudna, przeznaczona dla doświadczonych rowerzystów.

Trzy nowe trasy singletrack powstały w ramach dużego projektu turystycznego dot. rozbudowy infrastruktury w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy. Projekt realizowany jest w latach 2021-2023.

Koszt budowy trzech nowych tras singletrack w gminie Świdnica wyniósł ponad 735 tys. zł. Środki na realizację projektu pochodzą z Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Warto wiedzieć

Trasa ołowiana, srebrna i cynkowa są jednokierunkowe i przeznaczone do turystycznego oraz rekreacyjnego użytkowania. Każdy dorosły użytkownik korzysta z tras singletrack na własną odpowiedzialność, a osoby niepełnoletnie na odpowiedzialność opiekuna. Za ewentualne wypadki na trasach rowerowych odpowiadają sami użytkownicy. Za wjazd na trasę i korzystanie z niej nie pobiera się opłat.

Źródło: UG Świdnica

NAJNOWSZE

POLECAMY