sobota, 2 grudnia, 2023

8. Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius

Data:

Udostępnij przez:

Rok Wisławy Szymborskiej. Premiery książek. Poezja z Litwy, Niemiec, Ukrainy i Walii. Czytania wierszy i dyskusje o nich. Turniej jednego wiersza im. Rafała Wojaczka. No i oczywiście nominacje do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. A także zapierające dech w piersiach potyczki w bule, akcenty muzyczne i kilka innych okołopoetyckich rzeczy. Przed nami ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius.

Festiwal Silesius pierwszy raz odbył się w maju 2016 roku jako wydarzenie towarzyszące Wrocławskiej Nagrodzie Poetyckiej Silesius . Od trzech lat wręczenie Nagrody odbywa się podczas wspólnej gali z Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus. Zaś pierwszego dnia Festiwalu poznajemy nominowanych do Nagrody Silesius w kategorii Debiut i Książka oraz nazwisko laureatki/laureata nagrody za całokształt pracy twórczej. Ogłoszenie to zainauguruje także tegoroczną edycję Festiwalu (15 maja o 17.00). Tuż po nim troje członków jury Nagrody przybliży sylwetkę osoby nagrodzonej Silesiusem 2023 za całokształt.

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius
Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius

Majowy festiwal i październikową galę nagród łączą ponadto m.in. odbywające się przez cały rok Salony Silesiusa, lekcje poetyckie, czy przedsięwzięcia realizowane w sieci. Ten całoroczny wymiar i różnorodność działań wyróżnia wrocławskie święto poezji na tle innych podobnych inicjatyw w kraju. Festiwal Silesius można uznać za jedyne tak wielowymiarowe przedsięwzięcie literackie w Polsce.

Tegoroczna edycja MFPS potrwa aż siedem dni, od 15 do 21 maja. Większość festiwalowych wydarzeń tradycyjnie odbędzie się w Prozie – klubie Wrocławskiego Domu Literatury. 

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Większość wydarzeń będzie także transmitowana na żywo online na profilach na Facebooku: Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius, Wrocławski Dom Literatury, Wrocław Miasto Literatury.

Cały program tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius znaleźć można na stronie www.silesius.wroclaw.pl/festiwal.

Źródło: Wrocławski Dom Literatury

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY