poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Akcja #ZieloneKąty. Kąty Wrocławskie stają się bardziej zielone

Data:

Udostępnij przez:

W październiku 2023 roku w gminie Kąty Wrocławskie odbyła się trzecia edycja akcji #ZieloneKąty.

Jej celem było wspólne sadzenie drzew na terenie gminy i stworzenie przyjaznej, zielonej infrastruktury. W działania zainicjowane przez gminę włączyły się lokalne firmy.

Zielone oazy w tkance miejskiej działają korzystnie na krajobraz, jak i wpływają na dobrostan mieszkańców. Drzewa oczyszczają powietrze, redukują hałas i zapewniają cień w upalne dni. Dodatkowo, zieleń ma pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie psychiczne.

W ramach akcji posadzono ponad 100 drzew. Wśród nich znalazły się m.in. wiśnie piłkowane, klony polne, jarzęby i lipy drobnolistne. Drzewa zostały posadzone w różnych lokalizacjach na terenie gminy, m.in. w Kątach Wrocławskich, Sośnicy, Jurczycach i Nowej Wsi Wrocławskiej.

Naszym zadaniem było posadzenie jarzębów i brzóz brodawkowych przy ulicy Grunwaldzkiej w Kątach Wrocławskich, niedaleko naszej firmy. Śmiało mogę powiedzieć, że zadanie wykonaliśmy sprawnie i to z dużym entuzjazmem. W naszej firmie promujemy proekologiczne postawy, dlatego udział w akcji nasadzeń był dla nas naturalny. Powoli udział w tym przedsięwzięciu staje się naszą tradycją, wpisaną do kalendarza cyklicznych wydarzeń – to już nasza 3. edycja – mówi Dominika Frydlewicz, HR Manager w firmie Cedo.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony lokalnego biznesu. W jej organizację włączyły się firmy Cedo, Nestle Purina, Port Lotniczy Wrocław i Alba. Ponadto firmy przekazały środki na zakup sadzonek, które następnie posadziły pod czujnym okiem instruktora.

Akcja #ZieloneKąty przyczyniła się do zwiększenia powierzchni zielonej w gminie Kąty Wrocławskie. Drzewa posadzone w ramach akcji będą sprzyjać poprawie jakości powietrza, redukcji hałasu i podnoszeniu estetyki przestrzeni publicznej. Dodatkowo, akcja propaguje proekologiczną postawę i zachęca mieszkańców do wspólnego dbania o zielone przestrzenie w miejskim środowisku.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY