sobota, 2 grudnia, 2023

Archicom pozyskał 220 mln zł na rozwój

Data:

Udostępnij przez:

Grupa Echo Investment, do której należy Archicom, poinformowała o pozyskaniu przez spółkę 220 mln zł na rozwój. Środki zostaną przeznaczone na zakup gruntów pod kolejne inwestycje.

W ramach emisji akcji serii E DKR Investment, będący akcjonariuszem Archicom i spółką zależną Echo Investment, przeznaczył do sprzedaży 6,11 mln istniejących i dopuszczonych do obrotu akcji Spółki. Jednocześnie akcjonariusz równocześnie potwierdził intencję objęcia takiej samej liczby nowo emitowanych akcji serii E Spółki.

Naszą intencją jest wykorzystanie możliwości, jakie daje obecność na rynku kapitałowym do wsparcia rozwoju Archicomu. Chcemy jeszcze szybciej reagować na okazje do zakupu najbardziej atrakcyjnych działek w największych miastach w Polsce. To w takich lokalizacjach tworzymy najwyższej jakości projekty mieszkaniowe i przestrzeń do życia – mówi Waldemar Olbryk, prezes Archicom S.A.

Pozyskane środki Archicom przeznaczy przede wszystkim na zintensyfikowanie działań w obszarze akwizycji gruntów pod kolejne inwestycje. Docelowo Archicom planuje sprzedawać 4 tys. mieszkań rocznie w perspektywie średnioterminowej.

Emisja akcji serii D i E była przeprowadzona w drodze oferty publicznej skierowanej wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych. Oferta obejmowała do 3,89 mln nowych akcji serii D oraz do 6,11 mln nowych akcji serii E Archicom.

W ramach emisji akcji serii E DKR Investment sprzedaje 6,11 mln istniejących i dopuszczonych do obrotu akcji Spółki. Jednocześnie akcjonariusz równocześnie potwierdził intencję objęcia takiej samej liczby nowo emitowanych akcji serii E Spółki.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY