sobota, 2 grudnia, 2023

Bezpieczeństwo dzieci online – co robią rodzice?

Data:

Udostępnij przez:

Według badania przeprowadzonego przez ClickMeeting, aż 88% rodziców jest zaniepokojonych kwestią bezpieczeństwa swoich dzieci w Internecie.

Jedynie 7% respondentów nie obawia się takich zagrożeń, a 5% osób nie ma wyrobionej opinii na ten temat. Ponad połowa respondentów (56%) jest zainteresowana poprawą ochrony swoich dzieci w czasie ich aktywności online. Natomiast 29% badanych chciałoby większego bezpieczeństwa swoich dzieci w tym zakresie, ale nie wie, w jaki sposób tego dokonać. Co ciekawe, 9 proc. osób nie widzi potrzeby wprowadzania żadnych zmian, a 6 proc. nie zastanawiała się nad tym zagadnieniem.

Tylko ⅓ rodziców zna narzędzia poprawiające bezpieczeństwo online

Jedynie ⅓ rodziców jest zaznajomiona z narzędziami służącymi do ochrony ich dzieci przed zagrożeniami w sieci. Następne 32 proc. respondentów uważa, że zna takie rozwiązania i planuje z nich skorzystać. 27 proc. osób deklaruje, że ich nie zna, ale zamierza to zmienić. Z kolei 7 proc. ankietowanych przyznaje, że nie mają o nich wiedzy i nie zamierzają używać takich narzędzi.

Jak rodzice dbają o bezpieczeństwo dzieci online?

Kiedy już decydujemy się na zadbanie o bezpieczeństwo dzieci online, to aż 71 proc. ankietowanych przekazuje im informacje na temat zagrożeń związanych z cyberprzestępczością. Na drugim miejscu znalazło się śledzenie aktywności internetowej dziecka (49 proc.). Natomiast na trzecim niepublikowanie zdjęć dzieci w Internecie (41 proc.). Kolejne odpowiedzi, które wskazywali rodzice to:

  • programy do kontroli rodzicielskiej zainstalowane na urządzeniach, z których korzysta dziecko (34 proc.),
  • zakazanie dzieciom publikacji własnych zdjęć i filmów w sieci (31 proc.),
  • instalacja programów antywirusowych (29 proc.).

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY