czwartek, 30 listopada, 2023

Bezpłatna mammografia we Wroclavii dla kobiet w wieku 50-69 lat

Data:

Udostępnij przez:

Wroclavia, jak co roku, włącza się do akcji Różowy Październik, która ma na celu podnoszenie świadomości na temat raka piersi. W ramach akcji, 25 października w centrum handlowym odbędą się bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie.

Badanie jest refundowane przez NFZ dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Panie spoza grupy refundowanej (do 50 roku życia i po 69 roku życia) będą mogły przebadać się odpłatnie.

Badania mammograficzne odbędą się w środę 25 października w godz. 9:00-17:00 w mammobusie na parkingu Kiss&Ride od strony ul. Joannitów.

Aby wziąć udział w badaniu, wystarczy zapisać się przez infolinię pod numerem 42 254 64 17 lub przez stronę internetową www.medica.org.pl. Do rejestracji potrzebne będzie podanie swojego numeru PESEL i numeru telefonu.

Mammografia nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu. Przed badaniem nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu.

Regularne badania mammograficzne są kluczem do wczesnego wykrycia raka piersi, co daje szansę na skuteczne leczenie. Dlatego tak ważne jest, aby kobiety w wieku 50-69 lat regularnie korzystały z bezpłatnych badań mammograficznych.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

POLECAMY