sobota, 2 grudnia, 2023

Danse macabre – wystawa Wojciecha Ireneusza Sobczyka

Data:

Udostępnij przez:

Już 3 sierpnia Wojciech Ireneusz Sobczyk zaprezentuje swoją najnowszą wystawę w Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

„Danse macabre” to nawiązanie do dawnych przedstawień tańca śmierci z epoki średniowiecza i baroku. Wystawa Sobczyka to nie tylko spojrzenie na doczesność, ale również na przemijające zjawiska kosmiczne i przyrodnicze. Zastosowanie różnorodnych technik artystycznych, takich jak kolaż, ceramika, tkanina, grafika i działania audiowizualne, nadaje ekspozycji unikalny charakter.

Tytuł ekspozycji jest więc nieco przewrotny. Sobczyk co prawda silnie eksploruje temat śmierci, ale bada go w odniesieniu do pojęcia czasu i następujących w nim przemian. Artysta w swojej najnowszej wystawie odchodzi więc od antropocentrycznej perspektywy. Uwalnia kategorię śmierci od kontekstu jej jednostkowego, subiektywnego przeżywania i sytuuje w szerokim, pozaludzkim uniwersum biologicznych, przyrodniczych oraz kosmicznych procesów – z całą ich stałością i cyklicznością.

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 3 sierpnia (czwartek) o godzinie 18:00. Wystawę „Danse macabre” można oglądać do 6 września 2023 roku. 

Źródło: Galeria Miejska we Wrocławiu

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY