sobota, 2 grudnia, 2023

Dizajn w formie – wystawa polskiego wzornictwa przemysłowego

Data:

Udostępnij przez:

Wystawa „Dizajn w formie” prezentuje historię polskiego wzornictwa przemysłowego od lat 30. XX wieku do dzisiaj.

Zapraszamy na niezwykłą wystawę pod nazwą „Dizajn w formie”, która przybliża fascynującą historię polskiego wzornictwa przemysłowego. Wystawę można oglądać do 31 lipca 2023 roku w Galerii Ratuszowej. Ta unikalna ekspozycja, opracowana przez Adama Kosika, renomowanego ilustratora i architekta krajobrazu, przeniesie nas w podróż przez dekady polskiego projektowania przemysłowego.

Na wystawie znajdziemy kilkanaście wyjątkowych obiektów, które na trwałe wpisały się w historię polskiego wzornictwa. Plansze, zaprojektowane przez Adama Kosika, są pełne barwnych ilustracji i cennych informacji. Każdy z prezentowanych przedmiotów ma swój opis, który pozwoli zgłębić jego znaczenie i wpływ na polską kulturę.

Oprócz plansz, wystawa oferuje również serię podcastów, które poświęcone są każdemu z prezentowanych obiektów. Dzięki nim mam okazję posłuchać inspirujących historii, anegdot i ciekawostek związanych z tymi ikonicznymi dziełami polskiego wzornictwa. Aby skorzystać z podcastów, wystarczy zeskanować umieszczone na planszach wystawy kody QR. 

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Dizajn w formie” do Galerii Ratuszowej, gdzie czeka nas nie tylko wizualna uczta, ale także fascynujące opowieści o polskiej kreatywności i innowacyjności.

Źródło: Muzeum Historyczne w Lubinie

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY