sobota, 2 grudnia, 2023

Długi spółek giełdowych w Polsce: spadek o połowę, ale budowlane wciąż w tyle

Data:

Udostępnij przez:

Zadłużenie spółek giełdowych w Polsce spadło w ciągu roku o prawie połowę, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Rzetelną Firmę. Obecnie dłużnicy mają do spłacenia 290 zobowiązań o wartości 8,55 mln zł.

W porównaniu z ubiegłoroczną edycją badania, z listy dłużników zniknęło wiele spółek przemysłowych i handlowych, które dominowały przed rokiem. Nie poprawiła się natomiast sytuacja spółek budowlanych. Jest ich łącznie 8 (1 więcej) z długiem 5,84 mln zł (1,5 mln zł mniej). Na pieniądze od nich czeka 21 wierzycieli.

Pod względem wartości rynkowej w gronie dłużników dominowały spółki o najmniejszej kapitalizacji. Tych, które zostały wyceniona do 100 mln zł było 23, z zadłużeniem 2,47 mln zł wobec 54 wierzycieli. Na drugim biegunie znajdowało się 7 giełdowych gigantów o wartości powyżej 1 miliarda złotych każdy z długiem 2,79 mln zł wobec 14 wierzycieli.

Spadek zadłużenia spółek giełdowych w Polsce jest pozytywnym sygnałem dla gospodarki. Niemniej jednak, nadal istnieje problem z zaległościami w niektórych sektorach, w tym w budownictwie.

Źródło: KRD

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY