sobota, 2 grudnia, 2023

Dobry wieczór, Opole! Festiwal legenda – wyjątkowy pokaz filmu w kinie DCF

Data:

Udostępnij przez:

4 czerwca o godzinie 17:00 w kinie DCF odbędzie się specjalny pokaz filmu „Dobry wieczór, Opole! Festiwal legenda”.

Film przeniesie nas w świat walki z cenzurą, festiwalowej mody, przełomowych koncertów oraz największych przebojów i debiutów. Poznamy zakulisowe anegdoty, historie „nocnych podbojów” największych balangowiczów, a także całoroczne przygotowania i rywalizację. To opowieści, które odzwierciedlają historię Polski i obyczajowe przemiany. Dodatkowym smaczkiem będą unikatowe archiwa, w których zobaczymy m.in. debiuty takich artystów jak Ewa Demarczyk i Bohdan Łazuka, czy drogę do kariery Maryli Rodowicz, Czesława Niemena oraz Wojciecha Młynarskiego.

Wybitni konferansjerzy i artyści opowiadają

O jednej z największych imprez muzycznych w Polsce, która rozpoczęła się w 1963 roku, opowie trzydziestu wybitnych konferansjerów i artystów. Wśród nich znajdują się takie osobowości jak Wojciech Młynarski, Magda Umer, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Materna, Krystyna Sienkiewicz, Maria Szabłowska, Krystyna Loska i Grażyna Torbicka. Przewodnikiem po opolskiej legendzie będzie dziennikarz muzyczny Artur Orzech, a za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Tomasz Knittel.

Po pokazie filmu, widzowie będą mieli okazję spotkać się z Jarosławem Wasikiem, który wielokrotnie występował przed opolską publicznością. Spotkanie poprowadzi Paweł Gołębski z Radia RAM.

Źródło: DCF

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY