sobota, 2 grudnia, 2023

Dolny Śląsk jednym z najchętniej odwiedzanych regionów w Polsce

Data:

Udostępnij przez:

Najnowsze badania pokazują, że województwo dolnośląskie jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów w Polsce.

Wyniki badania przeprowadzonego przez zespół naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego wskazują, że Dolny Śląsk zajmuje 4. miejsce w kraju pod względem atrakcyjności turystycznej. Pierwsza trójka to województwa: małopolskie, pomorskie i zachodniopomorskie.

Do najważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność turystyczną województwa dolnośląskiego należą:

  • bogata historia i kultura,
  • piękna przyroda,
  • dobrze rozwinięta baza turystyczna. 

Wśród powiatów dolnośląskich największą atrakcyjność turystyczną wykazują:

  • wrocławski – ze względu na obecność stolicy województwa, która oferuje bogatą ofertę kulturalną, rozrywkową i gastronomiczną.
  • karkonoski – ze względu na piękne krajobrazy Karkonoszy, a także liczne atrakcje turystyczne, takie jak Śnieżka, Szklarska Poręba czy Karpacz.
  • kłodzki – ze względu na walory przyrodnicze Gór Stołowych i Gór Sowich, a także liczne zabytki, w tym Kopalnię Złota w Złotym Stoku.

Wyniki badania pokazują, że województwo dolnośląskie ma duży potencjał turystyczny. Aby jeszcze bardziej zwiększyć jego atrakcyjność, władze regionu powinny skupić się na rozwoju bazy turystycznej, promocji regionu i poprawie infrastruktury turystycznej.

Źródło: Urząd Statystyczny we Wrocławiu

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY