czwartek, 30 listopada, 2023

Dolny Śląsk i bezpieczeństwo energetyczne

Data:

Udostępnij przez:

TAURON Dystrybucja oraz 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej nawiązały współpracę, której celem jest usprawnienie działań podczas sytuacji kryzysowych oraz masowych awarii energetycznych.

Chodzi o realizowanie zadań wynikających z obowiązku zapewnienia obrony państwa i bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców Dolnego Śląska.

– Zarówno już zrealizowane ćwiczenia, jak i te planowane, to tylko jeden z przykładów współdziałania służb energetycznych i wojskowych – mówi Marek Kuchciak, dyrektor wrocławskiego i wałbrzyskiego oddziału TAURON Dystrybucja. – Istotna jest realizacja szkoleń w obiektach specjalistycznych, udostępnienie urządzeń i sprzętu, ale także współpraca kadry instruktorskiej.

Jedną z okazji do wymiany doświadczeń mają być wspólne ćwiczenia. Jesienią ubiegłego roku odbyły się już manewry służb w podwrocławskich Siechnicach. W kolejnych miesiącach planowana jest realizacja podobnych w pięciu dolnośląskich powiatach.

TAURON Dystrybucja /16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej

Dla mieszkańców Dolnego Śląska, podpisane porozumienie oznacza zwiększenie bezpieczeństwa zasilania i skrócenie czasu trwania awarii w sytuacjach kryzysowych. 

Źródło: infoWire.pl

NAJNOWSZE

POLECAMY