piątek, 1 grudnia, 2023

Dzień Otwarty MPK

Data:

Udostępnij przez:

13 maja to jedna z najważniejszych dat dla wrocławskiego MPK. Już w najbliższą sobotę od godziny 11.00 do 16.00 teren Politechniki Wrocławskiej przy ulicy Długiej 63 zamieni się w prawdziwą mekkę dla miłośników komunikacji miejskiej.

Jak co roku MPK Wrocław jeszcze bardziej otwiera się dla wszystkich wrocławian i organizuje wydarzenie, podczas którego będzie można z bliska przyjrzeć się działaniu komunikacji miejskiej. Tym razem impreza nie odbędzie się na zajezdni, a tuż obok nowej trasy tramwajowej przez Szczepin i Popowice.

Co znalazło się wśród atrakcji?

Na rozległym terenie Politechniki przewoźnik zaplanował sporo atrakcji. Przede wszystkim nie zabraknie wystawy zabytkowego taboru i pojazdów technicznych, budzących największe zainteresowanie zwłaszcza wśród miłośników czterech kółek. Uczestnicy wydarzenia będą mogli liczyć na dodatkowe atrakcje, wśród których znalazł się, chociażby balon na uwięzi, wynoszący się ponad korony drzew, czy strefa relaksu z leżakami. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, karuzele, malowanie twarzy, fotobudkę, a nawet przejazdy kucykami i ściankę wspinaczkową. Całkowitą nowością są również wyścigi przy użyciu koników na patyku tzw. hobby horse.

Dzień Otwarty MPK 2023
Źródło: MPK Wroclaw – mapa pikniku

Na terenie znajdzie się również strefa gastronomiczna z foodtruckami, a także stoisko z darmową watą cukrową.

Co ważne, każdy uczestnik Dnia Otwartego będzie uprawniony do 10% rabatu na zakupy w plenerowym sklepie MPK, który również pojawi się wśród stoisk wystawowych.

Nie zabraknie zwiedzania zajezdni i przejazdów okazjonalnych!

Mimo że Dzień Otwarty MPK Wrocław odbywa się w plenerze, przewoźnik przewidział jednak odwiedziny uczestników imprezy na swoich zajezdniach. Specjalne autobusy bezpośrednio zawiozą chętnych na zajezdnie tramwajową Ołbin oraz zajezdnię autobusową przy ulicy Obornickiej.

To właśnie tam będzie można zasiąść za sterami autobusu oraz tramwaju i pod okiem wykwalifikowanego szkoleniowca nauczyć się obsługi, a także poprowadzić pojazdy.

Dodatkowo uczestnicy wydarzenia będą mogli zwiedzić tereny zajezdni, odwiedzając niedostępne na co dzień miejsca i zobaczyć z bliska jak funkcjonują obiekty.

Przejazdy na teren zajezdni również umożliwią specjalne vouchery, które będzie można odebrać w punkcie informacyjnym MPK, znajdującym się przy wejściu na piknik. Odjazdy będą odbywać się co 30 minut, aż do zakończenia imprezy. Co istotne, ostatni autobus do zajezdni wyruszy z terenu imprezy o godzinie 16.00.

Jak dojechać na Dzień Otwarty MPK?

Najbardziej spektakularnym sposobem dojazdu na Dzień Otwarty jest udział w specjalnej paradzie zabytkowego taboru tramwajowego. Pojazdy, które zatrzymają się tuż przed samą bramą terenu imprezy, wyruszą o godzinie 10.40 ze skrzyżowania ulic Dmowskiego i Jagiełły z nowego przystanku Kępa Mieszczańska. Wśród wyjątkowych tramwajów, do których będzie można wsiąść, znalazły się między innymi takie modele jak LH 1217, G-091 „Gustaw”, Konstal N, Maximum oraz najnowszy Moderus Gamma.

Na specjalny przejazd trzeba jednak posiadać voucher, który za darmo można odebrać z Biura Obsługi Pasażera przy al. Kromera 21a lub ul. Świeradowska 22.

Dodatkowo w dniu imprezy na terenie miasta będzie kursować specjalna linia okólna, dowożąca chętnych mieszkańców na Dzień Otwarty.
Jej trasa rozpocznie się na przystanku Opera i poprowadzi do przystanku Długa (Ogrody Działkowe), skąd najłatwiej będzie można trafić na teren Politechniki. Częstotliwość kursów to około 20 minut, a przejazd specjalnym tramwajem jest całkowicie bezpłatny.

Oprócz tego na Dzień Otwarty można dotrzeć standardowymi środkami komunikacji miejskiej, która przejeżdża na co dzień w rejonie imprezy. Mowa o autobusach linii C, 103, 104, 122, 127 i 128, kursujących co około 8 minut.

Źródło: MPK Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY