poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Dziewczyny w grze! III edycja – szansa dla utalentowanych i ambitnych dziewczyn

Data:

Udostępnij przez:

CD PROJEKT RED i Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłaszają start III edycji programu stypendialno-mentoringowego dla dziewczyn zainteresowanych rozwojem i pracą w branży gier wideo.

Program skierowany jest do uczennic szkół średnich każdego typu, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z mniejszych miejscowości.

W ramach programu uczestniczki otrzymają:

  • roczny cykl szkoleń z zakresu tworzenia gier wideo,
  • indywidualną opiekę mentorską specjalistów i specjalistek ze studia CD PROJEKT RED,
  • 12-miesięczne wsparcie finansowe w wysokości 12 000 zł brutto, przeznaczone na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju.

Rekrutacja do III edycji programu potrwa do 30 października 2023 roku.

Dziewczyny w grze! to program, który ma na celu wspieranie młodych, utalentowanych kobiet w rozwoju kariery w branży gier wideo.

Dwie poprzednie edycje programu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Z całej Polski napłynęło ponad 2500 zgłoszeń od utalentowanych i zafascynowanych gamingiem młodych programistek, graficzek, animatorek i pisarek.

Program jest odpowiedzią na rosnący udział kobiet w branży gier wideo. Według badań firmy IQS, w Polsce jest 17 milionów osób grających, z czego aż 47% stanowią kobiety. Prawie 2,3 mln kobiet deklaruje, że gra codziennie na konsoli lub komputerze, a 22% graczek podkreśla, że gaming jest ich pasją.

Więcej informacji o programie wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym znajduje się na oficjalnej stronie: www.dziewczynywgrze.pl

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY