sobota, 2 grudnia, 2023

Europejska Noc Literatury we Wrocławiu

Data:

Udostępnij przez:

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie literackie w sercu Wrocławia! 19 sierpnia odbędzie się 12. odsłona Europejskiej Nocy Literatury zatytułowana „Gabinet Osobliwości”. 

Tegoroczna edycja ENL jest przygotowana przez utalentowaną pisarkę Sylwię Chutnik. W dniu 19 sierpnia dziesięć znakomitych postaci polskiej kultury przeczyta fragmenty dziesięciu wybranych książek na osiedlu Huby. Czytania rozpoczną się co pół godziny od 18:00 do 22:30. To doskonała okazja, by zanurzyć się w literackim świecie wraz z innymi miłośnikami literatury.

Bezpłatna komunikacja miejska

Jeśli planujecie wizytę na Europejskiej Nocy Literatury, mamy dla Was dobrą wiadomość! W dniu wydarzenia, czyli 19 sierpnia, podróżowanie komunikacją miejską będzie całkowicie bezpłatne. Zostawcie samochód w garażu i skorzystajcie z tramwajów lub autobusów. Wystarczy mieć przy sobie książkę lub czytnik e-booków – pokażecie je podczas kontroli i możecie podróżować za darmo. Akcja obejmuje linię miejskie oraz aglomeracyjne oznaczone numerami 9xx.

Rozgrzewka przed ENL

O godzinie 11:00 w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się czytanie książki „Dino Bambino” autorstwa Sylwii Chutnik. Opowieść ta porusza temat radzenia sobie w trudnych sytuacjach, co jest często wyzwaniem dla dzieci. Po czytaniu rozpoczną się wycinankowe warsztaty inspirowane literaturą i dinozaurami, poprowadzone przez Justynę Łaciok. Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny, a zapisy nie są wymagane.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY