sobota, 2 grudnia, 2023

Europejska Stolica Kultury 2025 – Chemnitz uczy się od Wrocławia

Data:

Udostępnij przez:

Organizatorzy Europejskiej Stolicy Kultury Chemnitz 2025 spotkali się we Wrocławiu z organizatorami i ekspertami Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i wniosków między dwoma miastami.

Celem spotkania było omówienie efektów, jakie ESK przyniosła Wrocławiowi. Uniwersytet Wrocławski podsumował obchody Roku ESK 2016 poprzez działania badawcze i ewaluacyjne. Wyniki badań wykazały, że ESK przyczyniła się do wzrostu uczestnictwa mieszkańców w kulturze, promocji Wrocławia jako atrakcyjnego miejsca do życia i rozwoju oraz do pogłębienia współpracy między instytucjami kultury.

Chemnitz również chce wykorzystać tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, aby wzmocnić swoją kulturę i turystykę. Miasto przygotowuje ponad 20 projektów, w ramach których angażowani będą artyści i mieszkańcy z Polski i Czech.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.:

  • prof. Thomas Popp, Pełnomocnik Rządu Krajowego ds. Europejskiej Stolicy Kultury Chemnitz 2025
  • Sven Schulze, nadburmistrz Chemnitz
  • Jarosław Fret, dyrektor ESK Wrocław 2016
  • Agnieszka Franków-Żelazny, kuratorka ESK Wrocław 2016

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej po spotkaniu eksperci z Chemnitz podkreślili, że ESK jest doskonałą okazją do współpracy między miastami i regionami. Podkreślili również, że zelektryfikowanie linii kolejowej między Wrocławiem a Chemnitz będzie ułatwiać podróże między dwoma miastami i pomoże w promowaniu ich jako atrakcyjnych turystycznie miejsc.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY