piątek, 1 grudnia, 2023

„Familiada” w Legnicy

Data:

Udostępnij przez:

26 sierpnia, godz. 13:00-17:00 na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Legnicy odbędzie się trzynasta edycja popularnego festynu rodzinno-artystycznego, organizowanego przez Galerię Sztuki i Urząd Miasta Legnicy. 

Dla najmłodszych uczestników przygotowano bogaty program warsztatów artystycznych, które zapewnią im wiele radości i nauki. Maluchy będą mogły wykazać się w różnorodnych dziedzinach sztuki i rzemiosła, takich jak: tworzenie biżuterii z recyklingu, malowanie na szkle, dot painting, malarstwo tradycyjne, makrama czy tworzenie eko instrumentów. Instruktorami będą cenieni legniccy artyści, jak Renata Michajłow, Monika Kręcisz-Kozłowska oraz Agnieszka i Grzegorz Matwiejszynowie.

Tegoroczna „Familiada” będzie miała również wyjątkowe momenty. Popularny pisarz Przemek Corso osobiście przeczyta dzieciom fragmenty swoich fascynujących „Opowieści z Białej Doliny”. W ramach festynu odbędzie się także wystawa i wernisaż prac artystycznych stworzonych podczas wakacyjnych spotkań w Galerii Sztuki. Gliniane kaktusy, szklane mandale i ceramiczne kubki – to tylko niektóre z prezentowanych i rozdawanych dzieł.

Uczestnicy będą również mogli wziąć udział w akcji „zabawka za zabawkę”. Przybywając na festyn, można przynieść nieużywane, ale wciąż w dobrym stanie zabawki i wymienić je na inne, dając zabawkom drugie życie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

NAJNOWSZE

POLECAMY