poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Fasada Roku 2023. Wrocławskie Centrum Aktywności Lokalnej zdobywa uznanie internautów

Data:

Udostępnij przez:

W tegorocznej edycji plebiscytu Fasada Roku 2023, wrocławskie budownictwo niemieszkalne okazało się prawdziwym liderem, zdobywając serca internautów.

Jednym z wyróżnionych obiektów jest Centrum Aktywności Lokalnej, inwestycja Gminy Wrocław – Zarządu Inwestycji Miejskich. Pracownia ARCH_IT Piotra Zybury wraz z firmą AWM Budownictwo przyczyniły się do stworzenia tego wyjątkowego projektu, który zasłużenie zdobył „Wyróżnienie Internautów”.

Plebiscyt Fasada Roku 2023

Plebiscyt rozpoczął się 1 maja br. i trwał do 31 października, umożliwiając każdemu internaucie wyrażenie opinii na stronie www.baumit.com/fasadaroku. Zadanie było proste – przyznać od 1 do 5 gwiazdek dowolnej liczbie budynków z elewacją wykończoną systemem Baumit. Spośród 263 obiektów na liście startowej, Centrum Aktywności Lokalnej wyróżniło się jako najlepsze w kategorii nowych budynków niemieszkalnych.

Zwycięzca Internautów – Centrum Aktywności Lokalnej

Centrum Aktywności Lokalnej zostało uhonorowane tytułem „Fasada Roku 2023 – Wyróżnienie Internautów” za najwyższą ocenę w głosowaniu publiczności. To nie tylko wyróżnienie dla samego obiektu, ale także dla architekta Piotra Zybury i wykonawcy AWM Budownictwo.

Oceny i konkurencja

Blisko 72 000 ocen zebrane w tegorocznej edycji plebiscytu świadczą o zaangażowaniu entuzjastów architektury i budownictwa. Konkurencja była zaciekła, a wybór jednoznaczny – Centrum Aktywności Lokalnej zyskało uznanie nie tylko ze względu na estetykę, ale także funkcjonalność.

Werdykt jurorów

Chociaż internauci już wyrazili swoje preferencje, przed nami jeszcze decydujący werdykt profesjonalnego grona jurorów. W listopadzie odbędą się niezależne obrady, gdzie wyłonione zostaną zwycięskie projekty. Głosy internautów nie wpłyną na ostateczny wynik, co czyni werdykt jeszcze bardziej oczekiwanym.

Baumit Life Challenge i międzynarodowe perspektywy

Zwycięzcy Fasady Roku 2023 nie tylko zdobędą prestiżowy tytuł, ale także nagrodę finansową i szansę na udział w Baumit Life Challenge. Reprezentując Polskę, wezmą udział w międzynarodowej rywalizacji o tytuł Europejskiej Fasady Roku. To nie tylko wyróżnienie na krajowym, ale i międzynarodowym poziomie.

Estetyka w przestrzeni miejskiej

Konkurs Fasada Roku od 2007 roku promuje budynki, które poprzez architekturę i wykończenie elewacji wpływają korzystnie na otoczenie. Estetyka i jakość architektury mają znaczący wpływ na nasze życie codzienne. Patronat honorowy nad konkursem sprawują Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), co świadczy o jego renomie.

Podsumowanie

Wyróżnienie Centrum Aktywności Lokalnej w plebiscycie Fasada Roku 2023 to zasłużony sukces dla wrocławskiego budownictwa. Oczekujemy z niecierpliwością werdyktu jurorów i śledzimy rozwój wydarzeń na stronie: www.fasadaroku.baumit.com. Zwycięstwo nie tylko zasługuje na uznanie lokalnej społeczności, ale także podkreśla znaczenie estetyki w przestrzeni miejskiej.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY