sobota, 2 grudnia, 2023

Finansowanie IT i samochodów osobowych dla firm

Data:

Udostępnij przez:

EFL wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i oferuje specjalne finansowanie na zakup niezbędnego sprzętu IT oraz samochodów osobowych.

Propozycja EFL skierowana jest do jednoosobowych firm, których właściciele mają co najmniej 25 lat. Oferta pozwala na finansowanie samochodów osobowych lub dostawczych, zarówno nowych, jak i używanych, do kwoty 190 tys. PLN netto. Dodatkowo, można uzyskać finansowanie na zakup sprzętu IT do 24 tys. PLN netto. Nie ma żadnych wymagań co do głównego przedmiotu działalności – może to być m.in. szeroko rozumiana działalność IT, marketingowa, handlowa czy produkcyjna. To szansa, by unowocześnić swój sprzęt i zwiększyć efektywność działania firmy.

Jedno z pytań, które w swojej karierze zawodowej słyszałem najczęściej, brzmi: czemu powinienem wybrać leasing? Powodów jest co najmniej kilka. Zaczynając od formalności, przez kwestie podatkowe, po wygodę – dodaje przedstawiciel EFL.

Leasing to forma finansowania, która przynosi wiele korzyści dla jednoosobowych firm. Jest to prostszy i mniej skomplikowany proces uzyskania finansowania w porównaniu z tradycyjnym kredytem bankowym. Dzięki leasingowi przedsiębiorcy mają szansę obniżyć wysokość podatku dochodowego. Leasing operacyjny umożliwia zaliczenie wszystkich rat leasingowych i opłaty wstępnej do kosztów uzyskania przychodów. Natomiast w leasingu finansowym, część odsetkowa raty może być odliczona od podstawy opodatkowania. Korzystając z leasingu można skorzystać z dodatkowych usług w atrakcyjnych cenach. Do takich usług należą różnego rodzaju ubezpieczenia, np. komunikacyjne, majątkowe, assistance czy ochrona prawna.

Źródło: EFL

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY