wtorek, 12 grudnia, 2023

GIF i Allegro wspólnie walczą z nielegalną sprzedażą leków w internecie

Data:

Udostępnij przez:

W dobie rosnącej popularności e-commerce, sprzedaż leków w internecie staje się coraz większym wyzwaniem dla organów nadzoru.

Aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo, Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) we współpracy z Allegro rozpoczyna akcję edukacyjną skierowaną do właścicieli sprzedażowych platform internetowych i do pacjentów.

Aby móc sprzedawać leki w internecie, apteka musi spełniać określone warunki. Jednym z nich jest posiadanie stacjonarnej placówki. Pacjenci mogą rozpoznać legalne apteki internetowe po charakterystycznym logo z białym krzyżykiem na zielonym tle.

Wzmocnienie e-nadzoru farmaceutycznego wymaga współpracy wielu podmiotów, w tym właścicieli platform sprzedażowych i samych pacjentów. Allegro, jako jedna z największych platform internetowych w Polsce, wdrożyło szereg mechanizmów, które mają na celu zapobieganie sprzedaży leków.

Jednym z nich jest mechanizm aktywnego zapobiegania wystawianiu ofert sprzedaży leków. Narzędzie to na bieżąco analizuje bazę ofert i w przypadku wykrycia produktu znajdującego się w Rejestrze Produktów Leczniczych automatycznie blokuje wprowadzenie go do sprzedaży lub zdejmuje ofertę z platformy.

Źródło: GIF

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY