sobota, 2 grudnia, 2023

Gra terenowa i piknik na Popowicach

Data:

Udostępnij przez:

Już w tę sobotę (22 kwietnia) odbędzie się piknik rodzinno-sąsiedzko-przyjacielski połączony z grą terenową. Na Polanę Popowicką zaprasza Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Wydarzenie odbędzie się w godz. 12.00-15.00.

Zachęcamy, by mieszkańcy przybyli do parku i zrelaksowali się w otoczeniu zieleni. Gra zorganizowana w Dniu Ziemi połączy park, świętowanie matki planety i naszą najświeższą zieloną miejską inwestycję. Co prawda trasa tramwajowa przez Popowice zostanie otwarta za miesiąc. My już teraz zapraszamy wrocławian na piknik i towarzyszącą mu grę terenową w pobliskim parku Polana Popowicka. 

Na Polanie Popowickiej będą czekać będą wygodne leżaki, sprzęt rekreacyjno-sportowy, a także outdoorowe klocki i zabawki dla najmłodszych. Organizatorzy stworzą przyjemne warunki do odpoczynku w gronie rodzinnym, przyjacielskim czy sąsiedzkim. Od mieszkańców zależy czy pojawią się na pikniku z książką, robótką ręczną, a może lekkim posiłkiem. Prosimy, by nie przychodzić z grillami.

Warto też mieć ze sobą wygodne buty i otwartą głowę. Niezwykłą atrakcją będzie gra terenowa po Parku Popowickim. Przygotowanych zostało kilkanaście punktów kontrolnych, na każdym z nich czekać będzie zadanie do wykonania. Będą łamigłówki przyrodnicze z wiedzy leśno-parkowej, zagadki z bajkami w roli głównej, zadania zręcznościowe, quizy na spostrzegawczość, zadania z pierwszej pomocy, a także aktywności związane z nową inwestycją. Przejście całego terenu gry zajmie ok. 30-60 min. Organizatorzy sugerują udział w grze zespołom minimum dwuosobowym. Osoby, które ukończą grę otrzymają drobne upominki.

Gra terenowa i piknik na Popowicach - mapa
Gra terenowa i piknik na Popowicach – mapa

Miejsce pikniku i punktu startowego:
Polana Popowicka to park mieszczący się między ul. Popowicką a Odrą w rejonie ulicy Białowieskiej. W grze pomocna będzie mapa z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Kolejność ich odwiedzania jest dowolna (nie trzeba sugerować się numerami).

Udział w grze i pikniku jest bezpłatny, nie ma też zapisów.
Miejsce pikniku zostało wybrane nieprzypadkowo. Polana Popowicka to tereny zielone sąsiadujące z nową inwestycją, która oddana zostanie mieszkańcom jeszcze w maju. Wtedy to przez Popowice pojadą tramwaje. 

Źródło: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY