piątek, 1 grudnia, 2023

#Greenwald na Kampusie Grunwaldzkim

Data:

Udostępnij przez:

W sobotę 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi na terenie Kampusu Grunwaldzkiego Uniwersytetu Wrocławskiego startuje #Greenwald.

Przy ul. Polaka pojawi się kilkunastu wystawców. Będzie organizowana gra terenowa, dostępna strefa dla dzieci czy sąsiedzki stół. Zapraszamy także na spacer z dendrologiem oraz do strefy chillout’u.

Program obchodów III Eventu z okazji Dnia Ziemi jest bardzo bogaty i w całości  poświęcony tematom zielonym. Pod hasłem #Greenwald Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska zapraszają na teren kampusu, by w bezpośrednim kontakcie z naturą w atmosferze pikniku przybliżyć mieszkańcom najnowsze trendy w ekologii. Nie tylko te modne, ale przede wszystkim bardzo przyjazne środowisku.

Z roku na rok zwiększa się liczba partnerów wydarzenia i osiągamy taki efekt kuli śniegowej, bo dołączają do nas oprócz partnerów naukowych takich jak Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska, zarządcy terenów należących do miasta, producenci innowacyjnych rozwiązań z zakresu ochrony środowiska oraz eksperci-pasjonaci, którzy pasję przekuwają na realne, proekologiczne, biznesowe rozwiązania mówi Prezes Fundacji Green Gaya – Grażyna Tadla.

Podczas wydarzeń będzie można wziąć udział w warsztatach z sadzenia i ściółkowania roślin, kompostowania, czy zgłębić tajniki permakultury.

Po raz pierwszy pojawią się zarządcy terenów należących do miasta. Spółka Wrocławskie Mieszkania zaprezentuje planowane rewitalizacje, które w najbliższym czasie zostaną zrealizowane na osiedlu plac Grunwaldzki. W formie warsztatów będzie można zaprojektować podwórko marzeń oraz nauczyć się prawidłowej segregacji odpadów.

Pełen program można znaleźć na profilu FB Fundacji Green Gaya. 

Projekt jest dofinansowany w ramach projektu „Mikrogranty NGO” realizowanego ze środków Gminy Wrocław.

Źródło: Wrocławskie Mieszkania

NAJNOWSZE

POLECAMY