piątek, 1 grudnia, 2023

Intermediale 2023 – wystawa „Reflections of…” NiemannsLand w Galerii Ring

Data:

Udostępnij przez:

Przed nami kolejna odsłona Festiwalu Form Audiowizualnych Intermediale. W tym roku w Galerii Ring odbędzie się wystawa „Reflections of…” autorstwa duetu NiemannsLand.

Bracia Nicolai i Kristianem Niemann-Nielsen w swojej twórczości koncentrują się na multimediach, w szczególności na analogowej sztuce wideo.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 października o godz. 18:00. Wystawa będzie dostępna do 19 listopada. Wstęp wolny.

W twórczości NiemannsLand zarysowują się wyraźne połączenia między naturą, technologią i człowiekiem. Używając różnych środków wyrazu audiowizualnego, artyści wkraczają na różne płaszczyzny, od mikro- do makrokosmosu i eksplorują je w aspekcie estetycznym.

Na wystawie zobaczymy i usłyszymy między innymi prace wideo „Deep-Sea Creacures”, „Space Weather” i „Hive Mind”. Prace te zostały stworzone za pomocą różnych technik syntezy modularnej, rejestracji brzmienia przesyłanego w czasie rzeczywistym do analogowego modułowego systemu wideo i przy użyciu sprzężenia zwrotnego.

Wystawa jest częścią Festiwalu Intermediale, który co roku przenosi odbiorców do świata nietypowych, eksperymentalnych brzmień i współgrających z nimi obrazów. Dzięki Intermediale do Legnicy trafiają audiowizualne projekty sceniczne, instalacje i performanse, na co dzień prezentowane na scenach Berlina, Londynu czy Nowego Jorku.

Na tegorocznej edycji festiwalu w Sali Maneżowej Legnickiego Centrum Kultury wystąpią twórcy sztuk audiowizualnych z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Danii i Polski.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

NAJNOWSZE

POLECAMY