sobota, 2 grudnia, 2023

Internet a prywatność – debata ekspercka

Data:

Udostępnij przez:

W najbliższy czwartek (18 maja) o godz. 12.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się projekcja filmu „Wirtualna sobowtórka”. Pokazowi towarzyszyć będzie debata ekspercka „Co wie o nas internet?”.

Wezmą w niej udział psychologowie, aktywiści społeczni, a także przedstawiciele środowiska naukowego, samorządu i struktur unijnych. Debatę poprowadzi Martyna Wilk – ekspertka ds. cyfryzacji odpowiedzialnej społecznie z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Podczas debaty zaproszeni goście będą zastanawiać się ile swoich danych zostawiamy w internecie i kto z nich korzysta. Jak wygląda manipulacja w sieci, jak walczyć z dezinformacją? Ponadto dowiemy się, co robić, by panować nad emocjami, korzystając z internetu. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy w szczególności nauczycieli oraz grupy klasowe.

Pokaz filmowy i debata odbywają się w ramach 20. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. To największy polski festiwal filmowy, który odbywa się w dniach 12–21 maja w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Dodatkowo od 23 maja do 4 czerwca jest dostępny online na stronie www.mdag.pl. Niezapomnianym filmowym podróżom będą towarzyszyły spotkania z osobami tworzącymi kino dokumentalne oraz debaty wokół ważnych tematów zaprezentowanych na ekranie.

Hasło tegorocznej edycji MDAG brzmi „Nie bądź obojętny_a” i odwołuje się do słynnych słów Mariana Turskiego. To one stały się także hasłem obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim organizowanych przez Muzeum POLIN. Te słowa korespondują z misją Millennium Docs Against Gravity oraz prezentowanym na festiwalu od lat programem filmowym – mówi Adam Liebhart, Dyrektor MDAG. To wyraz wartości, które towarzyszą festiwalowi od początku istnienia – uważności i wrażliwości (także językowej) na otaczających nas ludzi – dodaje.

Na festiwalu nie zabraknie filmów wybitnych twórców_czyń oraz hitów największych światowych festiwali. Wrocławska publiczność będzie mogła obejrzeć ponad 70 tytułów! 20. Millennium Docs Against Gravity będzie fascynującą podróżą nie tylko dookoła świata, ale także przez wiele ważnych tematów – od ekologii, przez politykę, psychologię, prawa człowieka, sztukę (także awangardową), popkulturę oraz relacje rodzinne.

Bilety na seanse można kupować online na stronie www.mdag.pl oraz w kasach i na stronie internetowej Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Źródło: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY