poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Jak dochodzić swoich praw konsumenckich? Nowy serwis może pomóc

Data:

Udostępnij przez:

Konsumenci w Polsce coraz częściej mają problemy z zakupionymi produktami i usługami. Fundacja Konsumentów uruchomiła nowy serwis, który ma pomóc w reklamacjach konsumenckich. 

Fundacja Konsumentów uruchomiła nowy serwis internetowy Konsumersi.pl. Serwis ten umożliwia konsumentom bezpłatne i szybkie zgłoszenie do firmy spornej sprawy, a także upublicznienie jej.

Według badania przeprowadzonego przez Fundację Konsumentów, aż 33% polskich konsumentów doświadczyło problemów związanych z zakupionymi produktami i usługami. Spośród tych, którzy podjęli w tej sytuacji działanie, 23% nie było zadowolonych z osiągniętych rezultatów.

Serwis Konsumersi.pl ma na celu ułatwienie konsumentom dochodzenia swoich praw. Wypełnienie formularza zgłoszenia zajmuje tylko kilka minut, a serwis nie wymaga od konsumentów wiedzy prawnej.

Dodatkowo, serwis umożliwia konsumentom upublicznienie swojej sprawy. Dzięki temu, firma, która nie chce rozwiązać sporu polubownie, może zostać zmuszona do podjęcia działań.

Źródło: PAP MediaRoom

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY