poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Jak nazwać pieska? Wystawa prac Aleksandry Czudżak

Data:

Udostępnij przez:

Wystawa „Jak nazwać pieska?” Aleksandry Czudżak w OPT Zamek to okazja do poznania unikalnego pomysłu na nadawanie imion psom.

Autorka, wrocławska ilustratorka, stworzyła spis psich imion, podzielony na kilka kategorii, takich jak: wystawowcy, domatorzy, rozrabiaki czy zawodowcy. W każdej kategorii prezentowane są pieskie sylwetki, które idealnie pasują do nadanych im imion.

Część wystawy poświęcona jest oryginalnym pracom Aleksandry Czudżak. Są to zarówno ilustracje, jak i szkice, które pokazują proces twórczy przy powstawaniu książki. Nie zabraknie też namalowanych przez artystkę murali i druków wielkoformatowych.

Wystawa startuje 17 listopada i będzie też okazją do wsparcia Fundacji Matuzalki. Organizacja zbiera środki potrzebne do opłacenia opieki weterynaryjnej dla swoich podopiecznych, którymi są ponad pięćdziesięcioletnie, schorowane i kalekie psy. Na wernisażu fundacja będzie sprzedawać swoje kalendarze i kartki świąteczne.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY