czwartek, 30 listopada, 2023

Jesień w Operze Wrocławskiej

Data:

Udostępnij przez:

Nowy sezon artystyczny w Operze Wrocławskiej rozpoczyna się już na początku września. Natomiast najważniejsze wydarzenia zostały zaplanowane na październik. Bilety na wszystkie spektakle są już dostępne w sprzedaży.

Miłośnicy połączenia klasyki i nowoczesności będą mieli okazję usłyszeć młodą gwiazdę Jakuba Józefa Orlińskiego. Ten światowej sławy polski kontratenor zaprezentuje swoją trasę koncertową BEYOND wraz z orkiestrą Il Pomo d’Oro. Spektakl rozpocznie się 24 października na scenie Opery Wrocławskiej.

Breslau z nowymi dialogami autorstwa Marka Krajewskiego

Dzieło Wolfganga Amadeusa Mozarta, „Czarodziejski flet”, zostanie wzbogacone o nowe dialogi w języku polskim, napisane przez znanego pisarza Marka Krajewskiego. Na deskach Opery Wrocławskiej ożyje postać Eberharda Mocka, znana z literatury. To widowisko będzie prawdziwym połączeniem klasyki i nowoczesności.

Don Juan w baletowym wydaniu

Giorgio Madia przygotował balet „Don Juan” z muzyką Christopha W. Glucka. To spektakl, który wychodzi poza granice abstrakcyjności, łącząc zmysłowość z duchowością. Zachwyci widzów i skłoni ich do refleksji.

Jesienią będzie można podziwiać wiele klasycznych arcydzieł w wykonaniu Opery Wrocławskiej. W repertuarze znajdą się takie spektakle jak „Madame Butterfly” Pucciniego, „Poławiacze pereł” i „Carmen” Bizeta, „Kopciuszek” Rossiniego, „Faust” Gounoda oraz „Halka” Moniuszki.

Edukacja kulturalna dla najmłodszych

Jesienią, gdy najmłodsi wracają do szkoły, warto zadbać o ich edukację kulturalną. W tym celu Opera Wrocławska przygotowała spektakl „Pchła Szachrajka”, do którego muzykę skomponował Maciej Małecki. To idealny pierwszy krok do zakorzenienia w dzieciach miłości do klasyki. „Pchła Szachrajka” to widowisko, które połączy młodych widzów z pięknem i magią opery.

Źródło: Opera Wrocławska

NAJNOWSZE

POLECAMY