piątek, 1 grudnia, 2023

Jubileuszowa edycja festiwalu „Non Sola Scripta”

Data:

Udostępnij przez:

Zapraszamy na XXX jubileuszową edycję festiwalu „Non Sola Scripta”, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 2 lipca o godzinie 19:00 w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim.

Wieczorem 2 lipca zapraszamy na koncert otwarcia, podczas którego wystąpią Kwintet Dęty Filharmonii Narodowej, zespół LIERMAN oraz Andrzej Chorosiński. Kwintet Dęty Filharmonii Narodowej to zespół muzyków, którzy od 1991 roku działają w prawie niezmienionym składzie. Muzycy zaprezentują dzieła takich kompozytorów jak Johannes Brahms, Rihard Wagner czy Wolfgang Amadeus Mozart. Trio LIERMAN, inspirowane pieśnią Schuberta „Der Leiermann”, połączy wpływy trzech religii. Występ Dyrektora Artystycznego festiwalu, Andrzeja Chorosińskiego, będzie uwieńczeniem niedzielnego koncertu. Artysta ten ma na swoim koncie wiele sukcesów. Występował w renomowanych miejscach na całym świecie i posiada bogaty dorobek artystyczny.

Wszystkie koncerty festiwalu odbędą się w gotyckiej Kolegiacie Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, która na co dzień jest niedostępna dla zwiedzających. To magiczne miejsce na Ostrowie Tumskim wypełni się dźwiękami organów, tworząc wyjątkową atmosferę dla słuchaczy. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta to jedyny taki festiwal organowy w Polsce, który gromadzi wybitnych muzyków, organistów, mistrzów innych instrumentów oraz wokalistów.

Festiwal „Non Sola Scripta” to niezwykłe wydarzenie, które połączy pasję i talent wybitnych muzyków z niepowtarzalnym miejscem na Ostrowie Tumskim. Organowa klasyka spotka się tu z muzyką improwizowaną, tworząc niezapomniane doświadczenie dla miłośników muzyki.

Źródło: Strefa Kultury Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY