poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński o fizyce biegania

Data:

Udostępnij przez:

Zapraszamy na spotkanie z mistrzami olimpijskimi w biegu na 400 m i w sztafecie mieszanej 4×400 m.

Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński opowiedzą o swojej karierze, a dr hab. inż. Adam Sieradzki, prof. uczelni z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, wyjaśni, jak prawa fizyki wpływają na wyniki sportowców.

Spotkanie odbędzie się w środę, 18 października, o godz. 18 w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej (bud. C-18, ul. Hoene-Wrońskiego 10). Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy za pośrednictwem serwisu Evenea.

Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński to najlepsi polscy biegacze na 400 m. W 2021 roku zdobyli złoty medal olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 m. W trakcie spotkania Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński opowiedzą o swojej karierze, o przygotowaniach do startów i o tym, jak ważne jest odpowiednie podejście mentalne.

Spotkanie będzie okazją do poznania kulisów sportowej kariery i do dowiedzenia się, jak na osiągnięcia sportowców wpływają zjawiska fizyczne.

Źródło: PWr

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY