sobota, 2 grudnia, 2023

Kampania Grasz w Zielone | Eko-pakiety dla seniorów

Data:

Udostępnij przez:

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Środowiska, a szczególnie dziś skupiamy się na walce z plastikiem. Z tej okazji Wrocławski Departament Zrównoważonego Rozwoju, we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego i ZOO Wrocław, rozpoczyna kampanię „Grasz w Zielone”, skierowaną do wrocławskich seniorów.

W ramach Wrocławskiego Niezbędnika Senioralnego seniorzy otrzymają eko-pakiet, zawierający trzy praktyczne przedmioty. Woreczek wykonany z siatki RPET zastąpi jednorazowe reklamówki, szklana butelka o pojemności 500 ml pozwoli napełnić ją kranówką, a pakiet nasion zachęca do posadzenia łąki kwietnej na balkonie lub w ogrodzie, dbając o bioróżnorodność.

Wraz z eko-pakietem seniorzy otrzymają również prostą ekologiczną grę planszową, która umożliwi ciekawą rozrywkę z wnukami lub sąsiadami. Gra uczy, jak dbać o środowisko naturalne, nagradzając korzystne działania i opóźniając dotarcie do mety w przypadku negatywnych zdarzeń. Dla seniorów organizowane są także różnego rodzaju zajęcia ekologiczne, takie jak szkolenia, warsztaty i prelekcje.

Wrocławski Niezbędnik Seniora to nie tylko eko-pakiet, ale również zestaw upominków, które pomogą w codziennym życiu. Znajdują się w nim plecak miejski, torba na zakupy oraz etui na okulary, wykonane z trwałych materiałów. Dodatkowo, dostępny jest przewodnik po Wrocławiu oraz informator o atrakcjach i organizacjach dla seniorów. Projekt ma na celu zachęcenie seniorów do aktywności i odkrywania nowych obszarów życia.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY