poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Katarzyna Krej – szklana gra światła i przestrzeni

Data:

Udostępnij przez:

Katarzyna Krej to znana i ceniona polska artystka szkła. Jej prace prezentowane były na wystawach w Polsce i na całym świecie, m.in. w Nowym Jorku, Nicei, Szanghaju i Biot.

Na wystawie w Galerii M we Wrocławiu artystka zaprezentuje najnowsze prace z cykli „Kryzy”, „Kosmiczna Energia” i „Flow”.

Cykl „Kryzy” to refleksja artystki nad naturą zmian i przemian. Szklane obiekty z tego cyklu to metafory nieustannego ruchu i przepływu. Cykl „Kosmiczna Energia” to hołd dla piękna i mocy natury. Szklane rzeźby z tego cyklu to abstrakcyjne formy, które emanują energią i światłem. Cykl „Flow” to zachwyt nad pięknem i kruchością życia. Szklane obiekty z tego cyklu to delikatne, ulotne formy, które sprawiają wrażenie, jakby unosiły się w powietrzu.

Proces tworzenia prac Katarzyny Krej jest niezwykle złożony i wymagający. Artystka wykorzystuje tradycyjne techniki szklarskie, takie jak dmuchanie i formowanie na gorąco. Wystawa Katarzyny Krej to wyjątkowa okazja do spotkania z twórczością jednej z najwybitniejszych polskich artystek szkła.

Wystawa indywidualna w Galerii M we Wrocławiu potrwa do 31 października 2023.

Źródło: Galeria M

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY