poniedziałek, 11 grudnia, 2023

KGHM i China Minmetals podpisują umowę na dostawy miedzi

Data:

Udostępnij przez:

KGHM i China Minmetals, największy chiński importer miedzi, podpisały umowę na dostawy miedzi w latach 2024-2028.

Umowa obejmuje sprzedaż od 250 do 600 tysięcy ton miedzi rocznie. Szacowana wartość opiewa na kwotę od 2,034 do 4,882 miliarda dolarów. Warunki handlowe na dany rok będą uszczegóławiane na bieżąco w ramach kontraktów rocznych zawieranych w ramach przedmiotowej umowy ramowej.

Umowa była zawarta podczas szóstej edycji targów CIIE (China International Import Export) w Szanghaju. Kontrakt określa liczbę katod sprzedawanych w poszczególnych latach, opcje ilościowe, bazy dostawy oraz pozostałe zapisy logistyczne oraz prawne.

KGHM to największy producent miedzi w Europie i jeden z największych na świecie. Spółka posiada huty miedzi w Głogowie i Legnicy, które produkują katody miedziane o bardzo wysokiej jakości.

China Minmetals Corporation to grupa produkcyjna i handlowa działająca głównie w branży metali, minerałów, technologii górniczej i hutniczej oraz produktów elektrycznych. Jest również zaangażowana w takie dziedziny jak finanse, nieruchomości, transport, projekty inżynieryjne oraz inwestycyjne.

Umowa KGHM z China Minmetals to kolejny przykład umocnienia pozycji spółki na światowych rynkach. Umowa potwierdza, że KGHM jest wiarygodnym i stabilnym dostawcą wysokiej jakości miedzi.

Źródło: KGHM

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY