wtorek, 12 grudnia, 2023

Kino bez barier we Wrocławiu

Data:

Udostępnij przez:

W Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu działa nowy cykl filmowy „Kino bez barier”. Dzięki niemu osoby z niepełnosprawnościami mogą swobodnie uczestniczyć w kulturze filmowej.

Wszystkie pokazy w ramach cyklu są wyposażone w audiodeskrypcję, napisy dla osób z dysfunkcją słuchu oraz tłumaczenie na Polski Język Migowy. Dzięki temu osoby niewidome, niedowidzące, głuche i słabosłyszące mogą w pełni zrozumieć i cieszyć się filmem.

Seanse odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki o godzinie 18:00 i w czwartki o godzinie 13:00. Prezentowane filmy pochodzą z nowego repertuaru, dzięki czemu widzowie i widzki mogą być na bieżąco z kulturą filmową.

Bilet na seans kosztuje tylko 8 zł. To atrakcyjna oferta, dzięki której każdy może cieszyć się dostępem do kultury.

Dzięki przeprowadzanej modernizacji kino zyskało również większą dostępność pod kątem przestrzeni. Na każdym piętrze kina znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, zainstalowano oświetlenie przeszkodowe. Ponadto nowa winda została wyposażona w system głośnomówiący i przyciski z alfabetem Braille’a. Na sali, w której odbywają się pokazy miejsca dla osób na wózkach dostępne są w ostatnim rzędzie. Dodatkowo istnieje również możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej.

Kino bez barier to ważna inicjatywa, która zwiększa dostępność kultury filmowej dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki niej każdy może cieszyć się tym, co najlepsze w kinie.

Źródło: KNH

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY