piątek, 1 grudnia, 2023

Komfort i ekologia – przetarg na nowoczesne autobusy we Wrocławiu

Data:

Udostępnij przez:

Wystartował przetarg organizowany przez Gminę Wrocław. Dotyczy on świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Wrocławia oraz Gmin Wisznia Mała, Długołęka i Czernica. 

Przetarg dzieli się na dwa kluczowe zadania. Pierwsze to 17 linii podmiejskich 9xx, które łączą Wrocław z Wisznią Małą, Długołęką i Czernicą, w tym pięć to zupełnie nowe trasy. Drugie to 9 linii miejskich, które obecnie obsługiwane są przez MPK Wrocław i jego podwykonawców.

Wygrani przewoźnicy mają zobowiązanie dostarczenia aż 92 zupełnie nowych autobusów. Każdy autobus będzie klimatyzowany i niskopodłogowy, wyposażony w gniazda USB, umożliwiając ładowanie telefonów czy laptopów podczas podróży. Osoby z niepełnosprawnościami również zyskają – autobusy będą zapewniać im wygodę i ułatwienia.

Autobusy o numerach 9xx to kluczowe połączenia między Wrocławiem a okolicznymi gminami, takimi jak Czernica, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Żórawina, Wisznia Mała, Miękinia oraz Długołęka. To linie strefowe, które umożliwiają sprawną komunikację między miastem a otaczającymi je miejscowościami.

System płatności Urbancard zyska nowe możliwości. Stopniowo obejmie również inne linie 9xx, które obsługują różne gminy. To ułatwi pasażerom korzystanie z komunikacji i sprawi, że płatności staną się jeszcze bardziej wygodne.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY