sobota, 2 grudnia, 2023

Komunikacja aglomeracyjna do Siechnic i Żórawiny

Data:

Udostępnij przez:

Miasto Wrocław, wraz z Samorządami Aglomeracji Wrocławskiej, intensyfikuje wysiłki w celu poprawy komunikacji zbiorowej w aglomeracji.

To szczególnie ważne dla mieszkańców Siechnic i Żórawiny, którzy mogą spodziewać się znacznego usprawnienia połączeń z Wrocławiem.

Nadzieję na rozwój przewozów między Wrocławiem a gminami południowej części Aglomeracji Wrocławskiej przynosi nowe porozumienie. 6 listopada 2023 r. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, złożył swoje podpisy na umowie współpracy ze związkiem powiatowo-gminnym Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowe. 

Miasto Wrocław ma długą historię współpracy z samorządami Aglomeracji Wrocławskiej, rozpoczętą już w 2004 r. na zasadzie porozumień międzygminnych. Obecnie funkcjonuje 27 linii aglomeracyjnych, łączących Wrocław z Gminami. 

Sygnowane porozumienie otwiera nowe perspektywy dla mieszkańców Siechnic. Niebawem odbędzie się przetarg na wieloletnią obsługę połączeń pomiędzy Wrocławiem a gminami sąsiednimi, takimi jak Długołęka, Wisznia Mała i Czernica. 

Przyglądając się bliżej współpracy z Siechnicami, warto zauważyć, że burmistrz tej gminy wyraził otwarcie swoje zastrzeżenia co do dotychczasowej współpracy z Wrocławiem. Zawarte porozumienie daje jednak nadzieję na poprawę relacji i usprawnienie komunikacji.  To z pewnością przyczyni się do wygodniejszego i efektywniejszego podróżowania dla mieszkańców regionu.

Warto również zaznaczyć, że testy autobusów hybrydowych na linii do Długołęki są tylko preludium do potencjalnej ekspansji tego zrównoważonego rozwiązania na inne linie aglomeracyjne. 

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY