sobota, 2 grudnia, 2023

Konferencja Unite! Dialogue – współpraca uniwersytetów dla przyszłości

Data:

Udostępnij przez:

Ponad 300 osób z dziewięciu europejskich uczelni rozpoczęło we wtorek we Wrocławiu udział w konferencji Unite! Dialogue. Spotkanie potrwa do czwartku i będzie poświęcone współpracy w ramach ekosystemów europejskich uniwersytetów.

Wśród uczestników są wykładowcy, pracownicy i studenci z uczelni zrzeszonych w sieci Unite!, w tym Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Grenoble we Francji, Uniwersytetu Lizbońskiego w Portugalii, Królewskiego Instytutu Technicznego w Sztokholmie w Szwecji, Aalto University w Finlandii, Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt w Niemczech, Politechniki w Turynie we Włoszech i Uniwersytetu Technicznego Katalonii – Barcelona Tech w Hiszpanii.

W programie konferencji znalazły się sesje przekrojowe i plenarne oraz spotkania w kilku grupach roboczych. Będą one poświęcone m.in. społeczności E+ czy też pakietom roboczym programu Horyzont Europa.

Celem spotkania jest podkreślenie znaczenia współpracy i integracji w ramach ekosystemów europejskich uniwersytetów. Ma to pomóc w jeszcze mocniejszym stymulowaniu innowacji, produktywności i zrównoważonego rozwoju.

Część uczestników konferencji rozpoczęła swoją wizytę w Polsce już 16 września. Wtedy właśnie w Karpaczu zorganizowano specjalny warsztat poświęcony możliwej współpracy między poszczególnymi partnerami w projektach Horyzont Europa. Podczas trzydniowego wydarzenia powołane zostały trzy społeczności: w zakresie transformacji energetycznej, zielonej transformacji oraz klimatu.

Źródło: PWr

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY