sobota, 2 grudnia, 2023

Konkurencyjność polskich firm – raport i rekomendacje

Data:

Udostępnij przez:

Polskie Towarzystwo Gospodarcze i Instytut Studiów Ekonomiczno-Społecznych przygotowały raport, który stanowi przewodnik dla polskich firm w kwestii konkurencyjności.

Raport analizuje definicję i znaczenie konkurencyjności na rynkach światowych i europejskich. Zajmuje się także problemami, takimi jak koszty prowadzenia działalności, regulacje, nieuczciwa konkurencja i luki w prawie.

W raporcie omówiono czynniki zewnętrzne wpływające na polskie firmy, w tym działalność regulacyjną Unii Europejskiej oraz wpływ globalnych firm na rodzimy rynek. Wskazano kluczowe obszary dla konkurencyjności, takie jak gospodarka cyfrowa, promocja ekspansji zagranicznej i równość szans na rynku.

Rekomendacje raportu obejmują potrzebę dostosowanej i proporcjonalnej regulacji, wsparcia dla różnych rodzajów przedsiębiorstw oraz aktywnego otwarcia się przedsiębiorców na nowe kanały sprzedażowe i eksportowe. Raport identyfikuje także zagrożenia dla polskiej polityki gospodarczej, w tym agresywną konkurencję, luki legislacyjne oraz niewystarczające regulacje. Cały raport dostępny jest na oficjalnej stronie Polskiego Towarzystwa Gospodarczego.

Źródło: PAP MediaRoom

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY