czwartek, 30 listopada, 2023

Konkurs na dokumentalne czytanie performatywne

Data:

Udostępnij przez:

Instytut Grotowskiego wraz z Teatrem na faktach ogłaszają konkurs na dokumentalne czytanie performatywne.

Twórczynie i twórcy teatru mają wyjątkową okazję na to, żeby ich pomysł został zrealizowany przed publicznością Instytutu Grotowskiego.

Konkurs na czytanie performatywne będzie dotyczyć kwestii społecznych, tematów pomijanych w dyskursie publicznym. Preferowane będą teksty bazujące na metodzie verbatim lub metodach pokrewnych.

Swoje propozycje można zgłaszać w formie eksplikacji, fragmentów lub gotowych scenariuszy do 9 czerwca. Oceni je jury złożone się z artystów teatralnych, dziennikarzy i pisarzy (skład podamy wkrótce). Wybrani autorzy propozycji czytań performatywnych otrzymają określony budżet a także czas na realizację swojej pracy.

Finaliści przedstawią czytania na scenie Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, podczas II edycji festiwalu Teatru na faktach 9 lipca 2023.

Jedyny w Polsce festiwal teatru dokumentalnego „Antybohaterka” 6–9 lipca to prawie 30 wydarzeń: spektakli, czytań performatywnych, warsztatów, performansów i dyskusji z antybohaterami, osobami aktywistycznymi i eksperckimi.

Zgłoszenia i regulamin konkursu dostępny na stronie: www.grotowski-institute.pl/wydarzenia/konkurs-najlepsze-dokumentalne-czytanie-performatywne.

Źródło: Instytut im. Jerzego Grotowskiego 

 

NAJNOWSZE

POLECAMY