sobota, 2 grudnia, 2023

Kora – Nieskończoność | Koncert nieznanych utworów Kory w aranżacji Michała Pepola

Data:

Udostępnij przez:

6 czerwca w Firleju odbędzie się wyjątkowy koncert Kora – Nieskończoność. To okazja, aby poznać nieznane dotąd utwory Kory Jackowskiej w świeżej i niecodziennej aranżacji Michała Pepola.

Michał Pepol, wiolonczelista, kompozytor, współzałożyciel Royal String Quartet, producent oraz autor muzyki teatralnej, zaprezentuje publiczności swoje niezwykłe aranżacje i remiksy utworów Kory Jackowskiej. Płyta „Kora – Nieskończoność” powstała w latach 2019-2020, opierając się na prywatnych, nigdy wcześniej niewydanych nagraniach fonograficznych Kory Jackowskiej. 

Proces tworzenia albumu był niezwykle intrygujący, ale wymagał dużego wysiłku. Odnalezione taśmy studyjne, składające się z 24 śladów, często były ledwie czytelne, a ich odzyskanie stanowiło wyzwanie. Mimo trudności, Pepol zdołał odtworzyć utwory, tworząc nowe aranżacje i remiksy istniejących kompozycji Kory oraz zupełnie nowe utwory. Mieszanka stylów muzycznych, takich jak pop, rock, muzyka klasyczna, osobliwe słuchowisko i awangardowa alternatywa, stanowi esencję tego wyjątkowego projektu.

Pasja i Inspiracje

Michał Pepol to artysta, którego twórczość nie mieści się w ramach jednego gatunku muzycznego. Jego głód nowych doświadczeń i poszukiwanie nieoczywistych dźwięków prowadzą do fascynacji twórczością Kory Jackowskiej. Wraz ze swoim zespołem koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą, od Filharmonii Narodowej w Warszawie, przez Wigmore Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, po Konzerthaus w Berlinie i Wiedniu, Palais des Beaux-Arts w Brukseli. Artysta występuje również na renomowanych festiwalach, takich jak BBC Proms, Schleswig Holstein, Rheingau i Perth International Arts Festival w Australii.

Źródło: Strefa Kultury Wrocław

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY