czwartek, 30 listopada, 2023

Krasnal Gryfosław – symbol współpracy i pomocy

Data:

Udostępnij przez:

Wrocław, miasto pełne krasnali, doczekało się kolejnego symbolicznego pomnika. Gryfosław, nazwany tak na cześć Dolnośląskiego Gryfa – Nagrody Gospodarczej, stanął przy przejściu podziemnym przy ulicy Świdnickiej.

Nagroda Dolnośląskiego Gryfa – Nagrody Gospodarczej jest symbolem jedności instytucji rządowych, samorządowych, przedsiębiorstw i mieszkańców Dolnego Śląska. Przyznawana jest tym, którzy wyróżnili się skuteczną pomocą w trudnym czasie. W 2022 roku, w obliczu kryzysu humanitarnego związanego z wojną na Ukrainie, Mieszkańcy i Przedsiębiorcy Dolnego Śląska zostali uhonorowani tą prestiżową nagrodą podczas Gali Dolnośląskich Gryfów.

Krasnale, które są charakterystycznym elementem wrocławskiego krajobrazu, od lat mają w sobie magiczny pierwiastek, który potrafi pokonać zło. Decyzja o postawieniu Gryfosława, który jest nowym członkiem tej rodzinnej społeczności krasnali, jest również hołdem dla ofiar wojny na Ukrainie. To symboliczne dzieło ma przypominać mieszkańcom Wrocławia o potrzebie pomocy oraz wartości współpracy.

Źródło: ZIG

NAJNOWSZE

POLECAMY