sobota, 2 grudnia, 2023

Laboratorium Architektury nominowane do prestiżowej nagrody Sibylla 2022

Data:

Udostępnij przez:

Program edukacyjny „Laboratorium Architektury” został nominowany do nagrody Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2022 w kategorii Edukacja!

Laboratorium Architektury to pilotażowy program edukacyjny, który zakładał realizację dwóch celów. Pierwszy to opracowanie działań włączających edukację architektoniczną do programu nauczania klas 1-3 szkoły podstawowej (6-10 lat). Drugi to uwrażliwienie dzieci na przestrzeń, w której żyją.

W prowadzonych przez dwa lata warsztatach udział wzięli m.in:

  • uczniowie szkół podstawowych,
  • dzieci z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i intelektualną,
  • także dzieci-uchodźcy z Ukrainy.

Celem warsztatów było pokazanie, że architektura to nie tylko wznoszenie konstrukcji. To także oprawa codziennego życia, wywierająca ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Powstała też bezpłatna książka „Laboratorium architektury”. To zestaw ćwiczeń opartych na zagadnieniach poruszanych w projekcie i punkt wyjścia do prowadzenia własnych eksperymentów.

Głosowanie jest otwarte do piątku 26 maja (do północy).

Formularz do głosowania znajduje się na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfEcj3H02IJ4EMVRucqocGcpdz9f1CJczqY-ZsOFytmVMN-2A/viewform

Źródło: Muzeum Architektury we Wrocławiu

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY