sobota, 2 grudnia, 2023

LeLeGra – wielki finał koncertowy

Data:

Udostępnij przez:

W najbliższy piątek, 25 sierpnia, o godz. 17:00 na Muszli Koncertowej odbędzie się zjawiskowy finał LeLeGra – Legnickiego Letniego Grania. Czworo wyjątkowych artystów, Emilia Tomaszczyk oraz zespoły Evolution, Lift Off i XAOO, dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Cykl koncertów LeLeGra to nie tylko muzyka – to wakacyjna uczta dla duszy. Tegoroczna edycja zbliża się ku końcowi, a piątkowy finał to kwintesencja kreatywności muzycznej i emocji.

Emilia Tomaszczyk to artystka z korzeniami w Legnicy. Ukończyła Szkołę Muzyczną i doskonaliła swój wokal na międzynarodowym kursie wokalnym. Jej repertuar obejmuje zarówno klasyczne arie, jak i muzykę rozrywkową. Nie tylko śpiewa – również recytuje wiersze i ożywia bajki.

Zespół Evolution w swoim brzmieniu łączy moc rocka alternatywnego z subtelnymi akustycznymi momentami. Kapela jest z Lubina i podąża przez lata ewolucji zarówno w składzie, jak i w stylu muzycznym. Ich utwory to mieszanka ekspresji i zróżnicowania.

Lift Off to zespół, który powstał z przypadku i przemieniającej się opowieści. Ich celem jest wyrażenie nieuchwytnego stanu ducha poprzez dźwięk. Muzyka to dla nich podróż, a każdy dźwięk jest kamieniem milowym w niezwykłej opowieści.

Zespół XAOO to muzyczne wyzwanie, które pojawiło się w 2018 roku. Po przerwie, teraz wzmocniony i odnowiony, kontynuuje swoją podróż. Ich niezdefiniowany gatunek eksploruje granice rocka, psychodelii i wyjątkowych harmonii.

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY