sobota, 2 grudnia, 2023

Lubińska Noc Muzeów już 27 maja 2023

Data:

Udostępnij przez:

Lubińska Noc Muzeów odbędzie się 27 maja. Tego dnia czekają na Państwa niezwykłe atrakcje w czterech różnych lokalizacjach.

Zapraszamy na wyjątkową Noc Muzeów w Lubinie. Warto odwiedzić fascynujące wystawy w Parku Leśnym, Ratuszu, przy stacji PKP oraz w Galerii Pałacyk.

W Parku Leśnym obejrzymy nową wystawę zatytułowana ORP „ORZEŁ” NIE POWRÓCIŁ. Podczas zwiedzania wystawy będzie okazja do poznania historii okrętu oraz Polskiej Marynarki Wojennej. Natomiast w osadzie słowiańskiej zorganizowane będą liczne warsztaty aktywności twórczej i atrakcje. M.in. strefa woja czy labirynt słowiański.

Kolejnym punktem jest Ratusz, w którym pojawią się stałe wystawy związane z historią miasta Lubina. To okazją by obejrzeć nową plenerową ekspozycję czasową o nazwie Z BIEGIEM ODRY zlokalizowaną na Rynku.

Pionierzy lubińscy 1945 to teren przy stacji PKP. Tu będzie można poznać pierwszych osadników miasta oraz dobytek z jakim przybywali na teren Lubina i okolic. Z okazji Nocy Muzeów zaprezentowane zostaną plansze wystawy pt. „SAMI SWOI” NA FOTOSACH.

Galeria Pałacyk to nowy punkt muzeum na mapie Lubina. Tu odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Dudy-Gracza pt. SZTUKA PRZEMIJANIA. CHOPINOWI – DUDA-GRACZ wraz z koncertem muzyki Fryderyka Chopina.

W tym dniu wszystkie wystawy będą czynne do godziny 22.00.

Źródło: Muzeum Historyczne w Lubinie

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY