wtorek, 12 grudnia, 2023

mDowód wchodzi do gry w sektorze bankowym

Data:

Udostępnij przez:

Od 1 września 2023 r. Bank Pekao S.A. wprowadza przełomową usługę potwierdzania tożsamości klienta przy użyciu mDowodu. Dokument dostępny jest w aplikacji mObywatel.

Dzięki temu rozwiązaniu, tradycyjny dowód osobisty staje się zbędny, a załatwianie spraw w placówkach bankowych Pekao oraz u partnerów staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Od września 2023 r., mDowodem będzie można posługiwać się nie tylko w urzędach czy przychodniach, ale także w Banku Pekao S.A. oraz u partnerów instytucji.

mDowód to nowy elektroniczny dokument tożsamości w Polsce. Dowód dostępny w aplikacji mObywatel i jest traktowany na równi z dotychczasowym dowodem osobistym. Różni się jednak swoją formą. To nie cyfrowa wersja tradycyjnego dowodu, lecz samodzielny dokument, zawierający unikalne dane z Rejestru Dowodów Osobistych oraz rejestru PESEL.

Wprowadzenie możliwości potwierdzania tożsamości za pomocą mDowodu to ważny krok w realizacji strategii IT banku „Odpowiedzialny Bank. Nowoczesne bankowanie” na lata 2021-2024. Bank Pekao S.A. kieruje się w stronę cyfrowych kanałów obsługi klienta, umożliwiając im wygodne i innowacyjne rozwiązania.

Źródło: Bank Pekao

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY