sobota, 2 grudnia, 2023

Menedżer misji kosmicznych z NASA odwiedza Politechnikę Wrocławską

Data:

Udostępnij przez:

W poniedziałek, 29 maja, Artur B. Chmielewski, menedżer misji kosmicznych z NASA, ponownie będzie gościć na Politechnice Wrocławskiej.

Wydarzenie odbędzie się o godzinie 13:00 w Centrum Kongresowym (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8) i zostanie zorganizowane we współpracy z firmą SatRev. Wykład „Odważ się robić wielkie rzeczy. I ty możesz pracować w NASA” będzie okazją do poszerzenia wiedzy na temat pracy w renomowanej amerykańskiej agencji kosmicznej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr oraz firmę SatRev. Po prelekcji, Artur B. Chmielewski odpowie na pytania zgromadzonej publiczności.

Artur B. Chmielewski jest cenionym specjalistą, znanym z pracy w Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii, należącym do NASA. Jako naukowiec zajmował się budową instrumentów naukowych, testowaniem statków kosmicznych oraz zarządzaniem misjami o wartości setek milionów dolarów. Ponadto, brał udział w budowie laboratorium technologii budowy teleskopów do obserwacji czarnych dziur w kosmosie oraz fotografowania planet krążących wokół innych gwiazd.

Zachęta dla młodych

Podczas spotkania studenci będą mieli również okazję zapoznać się z działalnością PWR in Space, koła naukowego Politechniki Wrocławskiej, które zajmuje się projektowaniem rakiet kosmicznych. Wystawione zostaną także stanowiska studenckiego Akademickiego Klubu Lotniczego, który specjalizuje się w konstrukcji bezzałogowych samolotów. Organizatorami spotkania są również członkowie SatRev.

Wstęp jest wolny!
Obowiązują zapisy: wroclaw.tech/abc.

Źródło: PWr

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY