sobota, 2 grudnia, 2023

Międzynarodowe konferencje naukowe w Łukasiewicz – PORT we Wrocławiu

Data:

Udostępnij przez:

Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii we Wrocławiu organizuje serię międzynarodowych konferencji naukowych. Wydarzenia odbędą się we wrześniu i październiku.

Konferencje są organizowane przez Centrum Nauk o Życiu i Biotechnologii. To jedno z trzech centrów badawczych działających w Łukasiewicz – PORT. Centrum skupia się na neurobiologii, onkologii i biotechnologii. Dodatkowo prowadzi projekty badawcze o istotnym znaczeniu cywilizacyjnym. Zaawansowana infrastruktura laboratoryjna umożliwia realizację badań na światowym poziomie. Dzięki temu centrum współpracuje z partnerami krajowymi i zagranicznymi.

PORT for Health: Neuroscience 2023

Konferencja PORT for Health: Neuroscience 2023 jest trzecią edycją corocznego spotkania organizowanego przez Instytut Łukasiewicza. Odbędzie się w dniach 4-6 września 2023 r. i jest poświęcone chorobom mózgu. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać ponad 20 wykładów ekspertów z Europy i USA. Tematy dotyczą wykorzystywania modeli komórkowych i zwierzęcych oraz metod obliczeniowych w badaniach neuropsychiatrii, neurodegeneracji i zaburzeń neurometabolicznych. Konferencja ma formułę hybrydową. Więcej informacji na stronie: www.health.port.org.pl.

17th International Symposium on Integrative Bioinformatics (IB 2023)

Symposium IB 2023, odbędzie się w dniach 6-8 września. Skupi się ono na związku między informatyką a naukami przyrodniczymi. Tematyka obejmuje eksplorację danych biomedycznych, biologię syntetyczną i systemową, wizualizację danych i zarządzanie informacją laboratoryjną. Wykłady plenarne będą rownież prezentowane przez znanych naukowców. Na przykład prof. dr Tim Beißbarth, prof. Janusz Bujnicki, dr Keywan Hassani-Pak  a także prof. dr Anna Matuszyńska. Więcej na stronie: www.ib2023.port.org.pl.

19th International Symposium on Bioinformatics and Applications (ISBRA 2023)

Konferencja ISBRA 2023 odbędzie się w dniach 9-12 października i jest poświęcona bioinformatyce. Spotkanie jest międzynarodowym forum wymiany pomysłów i wyników badań z zakresu bioinformatyki i biologii obliczeniowej. Ponadto prelegenci, w tym dr Teresa Przytycka, przedstawią innowacyjne metody, narzędzia i techniki analizy danych biologicznych. Konferencja ma również formę hybrydową. Więcej na stronie: www.port.lukasiewicz.gov.pl/en/conference-isbra-2023.

Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY