sobota, 2 grudnia, 2023

Mieszkania we Wrocławiu coraz droższe. Czy to już koniec wzrostu cen?

Data:

Udostępnij przez:

Ceny mieszkań we Wrocławiu z miesiąca na miesiąc rosną. Jak wynika z danych BIG DATA RynekPierwotny.pl, we wrześniu 2023 roku za metr kwadratowy nowego mieszkania trzeba było zapłacić średnio 13 008 zł. To wzrost o niemal 10% w porównaniu do roku poprzedniego.

Najdroższe mieszkania we Wrocławiu znajdują się w centrum miasta. Za metr kwadratowy na Starym Mieście trzeba zapłacić średnio 18 308 zł. W Śródmieściu cena nieruchomości z rynku pierwotnego oscyluje już na poziomie 15 868 zł/m kw. Najtańsze oferty znajdziemy w dzielnicy Psie Pole – 11 128 zł/m kw.

Dlaczego ceny mieszkań wciąż rosną?

Przyczyn wzrostu cen mieszkań jest wiele. Jedną z nich jest duży popyt na nieruchomości we Wrocławiu. Miasto jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce i przyciąga wielu inwestorów oraz pracowników. Na podwyżki cen mają również wpływ wysokie koszty budowy czy malejąca liczb dostępnych gruntów.

Jakie mieszkania sprzedają się we Wrocławiu?

Największą popularnością cieszą się mieszkania dwu- i trzypokojowe. Najmniejszą popularnością cieszą się kawalerki, a także duże cztero- i więcej pokojowe lokale. Najchętniej nabywane są nieruchomości na terenie dzielnicy Krzyki, a także te położone na Psim Polu.

Czy to już koniec wzrostu cen?

Eksperci przewidują, że ceny mieszkań we Wrocławiu będą nadal rosnąć, ale w mniejszym tempie niż w ostatnich miesiącach. Powodem tego ma być m.in. podwyżka stóp procentowych, która może ograniczyć dostępność kredytów hipotecznych.

Źródło: RynekPierwotny.pl

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY