czwartek, 30 listopada, 2023

Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Piłce Ręcznej Plażowej

Data:

Udostępnij przez:

W miniony weekend Kąty Wrocławskie gościły finałowe zawody Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w piłce ręcznej plażowej. Szesnaście najlepszych drużyn z całego kraju rywalizowało o zwycięstwo, a na podium stanęły dwa zespoły z Kątów Wrocławskich.

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęło się od piątkowej odprawy, a sobota była przeznaczona na rozgrywki eliminacyjne. W kategorii młodziczek i młodzików (rocznik 2008/2009) zawodnicy stanęli do rywalizacji, walcząc o przejście do półfinałów.

Po emocjonującej sobocie nadszedł czas na równie ekscytującą niedzielę. Najlepsze drużyny żeńskie i męskie walczyły najpierw w półfinale, a następnie w finale turnieju. Młodziczki z zespołu SPR GOKiS Kąty Wrocławskie triumfowały, zdobywając tytuł Mistrza Polski po zwycięstwie nad zespołem SPR-u Olkusz. Natomiast w finale młodzików zwyciężyła drużyna MKS-u Grudziądz, a zespół z Kątów Wrocławskich zajął drugie miejsce. Zawody zakończyła uroczysta ceremonia medalowa.

Wszyscy mamy w pamięci ekscytujące mecze kąckich szczypiornistów w I lidze mężczyzn w piłce ręcznej, ale młodsze pokolenie również dostarcza nam niezapomnianych wrażeń, czego najlepszych dowodem jest tytuł Mistrza Polski dla młodziczek w piłce ręcznej plażowej i srebro dla młodzików. Gratulujemy adeptom piłki ręcznej i obiecujemy nasze dalsze aktywne wsparcie dla klubu. Liczne sukcesy starszych i młodszych zawodników w turniejach halowych i plażowych pokazują, że piłka ręczna w Kątach Wrocławskich stoi na bardzo wysokim poziomie i jako sponsor zespołu będziemy robić wszystko, aby był jeszcze wyższy­ – podsumowuje Dominika Frydlewicz, Dyrektorka Personalna w firmie Cedo.

Podczas zawodów wybrano również najbardziej wartościowych graczy. W kategorii żeńskiej tytuł MVP (most valuable player) otrzymała szczypiornistka z Kątów Wrocławskich. To ogromne wyróżnienie zarówno dla zawodniczki, jak i dla całego lokalnego klubu.

Źródło: Materiał prasowy

 

NAJNOWSZE

POLECAMY