sobota, 2 grudnia, 2023

Młodzi Polacy z Głogowa wicemistrzami – Europejski Quiz Finansowy

Data:

Udostępnij przez:

Polacy zajęli 2. miejsce w kolejnej edycji Europejskiego Quizu Finansowego. Organizatorem jest Europejska Federacja Bankowa.

Polski duet – Barbara Wiśniewska oraz Przemysław Ćmachowski, to 14-letni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie. 16 maja br. pod opieką swojej nauczycielki – Joanny Potery, uczestniczyli w finale w Brukseli. Ustąpili miejsca jedynie reprezentacji Grecji, wyprzedzając na podium zespół z Portugalii.

Europejski Quiz Finansowy współorganizowany przez krajowe asocjacje bankowe składał się z etapu krajowego oraz finału europejskiego. W Polsce jego przebieg koordynowały Związek Banków Polskich oraz Warszawski Instytut Bankowości. Ten ostatni realizuje największy program pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

Sukces polskich uczniów w Europejskim Quizie Finansowym jest doskonałym przykładem, jak edukacja może przynieść realne korzyści w życiu zawodowym i osobistym. Warto przy tej okazji podkreślić, że edukacja finansowa jest kluczowa dla przyszłych pokoleń i dla rozwoju całej gospodarki. Jest również niezwykle ważna dla każdego człowieka, niezależnie od wieku czy wykształcenia, pozwala podejmować świadome decyzje dotyczące zarządzania swoimi pieniędzmi i zabezpieczenia przyszłości finansowej. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom, ale gratulujemy odwagi do zmierzenia się z niełatwą materią jaką jest ekonomia wszystkim biorącym udział w rywalizacji na każdym etapie – powiedział Prezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Waldemar Zbytek.

Europejski Quiz Finansowy to coroczna inicjatywa Europejskiej Federacji Bankowej. Jej celem jest zwiększenie świadomości Europejczyków na temat finansów oraz podniesienie ich wiedzy w zakresie stabilności finansowej.

W ścisłym finale udział wzięło 28 zespołów wyłonionych w krajowych eliminacjach. Każda z drużyn zmierzyła się z testem składającym się z 30 pytań. Dotyczyły one oszczędzania, inwestowania, zadłużenia czy cyberbezpieczeństwa. Wszystkie z nich zostały zredagowane zgodnie z wytycznymi OECD/INFE. Jak również z podstawowymi kompetencjami młodzieży w zakresie wiedzy finansowej.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY