sobota, 2 grudnia, 2023

Młodzież w akcji: „plogging” – łączenie sportu i ekologii

Data:

Udostępnij przez:

Już po raz szósty Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprasza uczniów z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego do wspólnych działań na rzecz ochrony przyrody. W konkursie Eko Gwiazda/edycja Jawor, zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu promującego postawy proekologiczne. Tym razem tematem jest „plogging”, czyli sport połączony ze sprzątaniem najbliższej okolicy. 

„Plogging” to termin określający połączenie treningów biegowych z dbaniem o środowisko. Termin pochodzi od szwedzkiego słowa „plocka upp”, czyli „podnosić”, „zbierać” i angielskiego „jogging” – „biegać”. Jego pomysłodawcą jest Erik Ahlström, który połączył aktywność fizyczną ze zbieraniem śmieci. Inicjatywa zyskała popularność w Szwecji w 2016 r., a obecnie jest już praktykowana w różnych częściach świata. Dziś to nie tylko bieganie, ale często po prostu zwykły spacer, marsz, czy jazda na rowerze powiązana z dbaniem o środowisko.

W Mercedes-Benz Manufacturing Poland już wiemy, że młodzi ludzie chcą i potrafią dbać o środowisko. Liczba uczestników naszego konkursu „Eko Gwiazda/edycja Jawor” z roku na rok jest coraz większa. Dlatego tym razem chcemy zachęcić młodzież z okolicznych szkół ponadpodstawowych do połączenia troski o planetę z aktywnością fizyczną. Ruch redukuje napięcie i stres nagromadzone w ciągu dnia, a jeśli przy tym możemy zrobić kilka dodatkowych przysiadów podnosząc śmieci i wrzucając je do odpowiedniego pojemnika, to dlaczego tego nie połączyć? – mówi Jörg Schmalenbach, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

To już szósta jaworska edycja konkursu Eko Gwiazda organizowana przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Do udziału w nim zaproszeni są uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego. Podobnie, jak w poprzednich latach zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu promującego postawy proekologiczne. Tym razem tematem jest „plogging”, czyli sport połączony z dbaniem o środowisko.

Termin przesyłania zgłoszeń to 29 maja 2023 r. Zwycięzca otrzyma smartwatch. Nagrodzeni zostaną także wszyscy finaliści. Szczegółowe informacje o projekcie, w tym regulamin, są dostępne na stronie www.jawor.ekogwiazda.pl.

Źródło: Mercedes-Benz Manufacturing Poland

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY